EMPOK CELOVEC, 18.5.-23.5.2015

V Celovcu se je končala prva tekma, ki šteje za evropski mladinski pokal.

Na tekmi so kot člani reprezentance tekmovali trije Kamničani in sicer: ŠTRAJHAR GAŠPER in GJURIN LUKA v kategoriji mladinci ukrivljeni lok in RAVNIKAR ŽIGA, kadeti ukrivljeni lok.

V sredo, 20.5.2015, so  prekrasnem ambientu nogometnega stadiona potekale kvalifikacije tako za kadete kot za mladince. Z veseljem sporočamo, da so se naši odlično odrezali. Med mladinci z ukrivljenim lokom je bil najboljši med našimi GAŠPER ŠTRAJHAR, ki je z 658 krogi zasedel odlično 2.mesto, BIZJAK ROK je zasedel 8.mesto s 651 krogi in LUKA GJURIN  29. mesto s 631 krogi. Med kadeti UL je bil ŽIGA RAVNIKAR na 15.mestu s 646 krogi in IVANA LAHARNAR na 13.mestu s 635 krogi. S sestavljenim lokom je bil med kadeti STAŠ MODIC na 8.mestu s 677 krogi in med mladinci LUKA STOŠEVSKI na 24.mestu s 669 krogi.

Mladinci z ukrivljenim lokom ( Štrajhar, Bizjak, Gjurin) so se v kvalifikacijah  s 1940 krogi uvrstili na odlično 3.mesto,   postavili pa so nov državni rekord.

V četrtek, 21.5.2015, so v izredno hladnem in deževnem vremenu potekali posamični dvoboji.

Fantje iz našega kluba so dosegli naslednje uvrstitve

GAŠPER ŠTRAJHAR, mladinci, 9.mesto
LUKA GJURIN, mladinci, 17.mesto
ŽIGA RAVNIKAR, kadeti, 17.mesto

V petek, 22.5.2015 so potekali dvoboji ekip in mešanih ekip. Slovenija je tekmovala z ekipo mladincev in mešano ekipo kadetov.

Ekipa mladincev (Štrajhar, Bizjak, Gjurin) so se odlično borili proti ekipi iz Ukrajine, vendar so morali po shoot-offu za las priznati poraz za uvrstitev med štiri najboljše ekipe.

V petek popoldne pa smo se veselili edine slovenske medalje, ki sta jo dosegla naš član ŽIGA RAVNIKAR in IVANA LAHARNAR v mešanih dvojicah- kadeti, ukrivljeni lok  V kvalifikacijah sta se uvrstila na 9.mesto od 13.ekip. Prvi dvoboj sta dobila s 6:0 proti Bolgariji in se uvrstila v 1/8. Čakal ju je izredno težek dvoboj proti favorizirani ekipi Rusije, ki je bila v kvalifikacijah na 1.mestu. Po izredno izenačenem dvoboju sta Rusa odpravila v shoot-offu in prišla med prve štiri ekipe. V boju za finale sta izgubila prosti Franciji s 3:5, potem pa v boju za tretje mesto  nabila ekipo Turčije s 6:2 in dosegla BRONASTO MEDALJO za Slovenijo.